Odpowiedz 
Tajska bazylia
Autor Wiadomość
Olka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 25
Reputacja: 0
Tajska bazylia
Ponieważ dostałam dużo rad w sprawie trawy cytrynowej, to jeszcze zapytam o tajską bazylię, oczywiście w wersji świeżej. Gdzie kupić w okolicach Ursynowa, Mokotowa ewentualnie Śródmieścia w Warszawie. Czy da się ją w ogóle kupić w doniczce tak jak zwykłą? A może ktoś z Was ma doświadczenia z hodowaniem tajskiej bazylii?

Mój blog: napady-szalonego-kucharza.blogspot.com
01-08-2013 12:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
evelsa Offline
Użytkownik

Liczba postów: 67
RE: Tajska bazylia
sama chętnie się dowiem Uśmiech
01-08-2013 22:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
JNa Offline
Użytkownik

Liczba postów: 100
Reputacja: 2
Gdzie kupić w Warszawie to niestety nie pomogę, bo mieszkam w Gdańsku, zresztą tutaj nigdzie nie spotkałam świeżej w doniczkach. Za to w tym roku próbowałam uprawy z nasion, efekt był mizerny jak ze wszystkim co próbuję uprawiać Język ale to kwestia nieodpowiednich warunków i teraz już wiem co poprawić następnym razem. Przekazałam ją też rodzicom do uprawy na działce i wyrosła piękna, wysiana prosto do gruntu. Z tego co się dowiedziałam to rosła szybciej i większa niż zwykła bazylia i ma mniejsze wymagania, z bazylii zwykłej nie przetrwała około połowa krzaczków z powodu okresowego braku podlewania czy nieodpowiedniej pogody, a z bazylii tajskiej prawie wszystkie przetrwały. Tak zresztą czytałam przed zakupem nasion, że jest nieco łatwiejsza w uprawie niż zwykła.
02-08-2013 01:38
Olka Offline
Początkujący
**

To są ciekawe informacje. Niestety nie mam możliwości wysadzić jej do ogródka, ale spróbuję może na balkonie. Niestety ja też mam zawsze mizerne efekty z hodowlą, więc na razie nie będę się nastawiać zbyt optymistycznie Uśmiech Nasiona kupiłaś gdzieś w internecie?

02-08-2013 10:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pinos Offline
Użytkownik

Liczba postów: 55
Na tajską bazylię w doniczkach źródeł jest kilka:
1. Plac Szembeka
2. kiermasze ogrodnicze w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie

Doniczkową i ciętą ma/miewa także, a może przede wszystkim, Pan Ziólko - w środy Forteca, w soboty targ w Falenicy, podobno w piątki na Zielonym Jazdowie przed CSW.

Bloguję: Piniowe orzeszki
05-08-2013 12:28
pani_moni Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 13
o kurcze, ja ręki do roślin nie mam ale te chyba bardzo mnie lubią i podejrzewam, że u mnie rosłoby jak chwasty- wszystko tak u mnie wyrasta, od mięty po storczyki. może i z tą bazylią warto by spróbować, świeże zioła są bezcenne.
05-08-2013 21:39
JNa Offline
Użytkownik

Liczba postów: 100
Reputacja: 2
Ja kupowałam nasiona w sklepie internetowym Dream Garden, po 3,99 zł odmiana Siam Queen, firmy Legutko, w marketach nie udało mi się znaleźć. Na balkonie jak jest ciepło czy na oknie powinna ładnie rosnąć, najważniejsze to podlewanie, nie za dużo i nie za mało, bo każda bazylia jest wrażliwa na suszę ale i na gnicie korzeni. Podlewają nie należy też lać wody na liście, podobno tego nie lubi, podobno też nie lubi podlewania twardą wodą. Ale coś tam zawsze wyrośnie, moja w domu miała zbyt długie łodygi i potem była wysoka i łysa Uśmiech najlepiej się uczyć na błędach, ja niedługo wykonam drugie podejście Oczko.
05-08-2013 22:10
Olka Offline
Początkujący
**

Dzięki za namiar na sklep, kupię koniecznie i posadzę. Namówiłam też Teściową i niezależnie ode mnie zrobi swoje podejście, to którejś z nas na pewno się uda wyhodować Uśmiech

06-08-2013 09:43
angiella Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Uwielbiam orientalną kuchnię zwłaszcza ulubiony Mekong powiedzcie moze ktoś wie gdzie kupić tą bazylie w Krakowie ?
20-11-2014 10:44
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości