Odpowiedz 
Chińskie mury
Autor Wiadomość
pinos Offline
Użytkownik

Liczba postów: 55
Reputacja: 0
Chińskie mury
Pomimo tego, że Wielki mur chiński, to tak naprawdę nie jeden mur, a cała ich sieć, budowana przez wieki (mniej więcej od II w.p.n.e. do XV-XVI n.e.) przez władców lokalnych i generalnych, do obrony przed różnymi zagrożeniami; pomimo tego, że nie widać go z kosmosu, i pomimo tego, że tak naprawdę nie powstrzymywał najazdów (łatwo go było po prostu objechać - służył raczej za zaplecze wartownikom i zwiadowcom)... no, pomimo tego wszystkiego, robi wrażenie.

Chiny wypaliły nam zupełnie przypadkiem... nie znajdowały się zbyt wysoko na mojej liście "koniecznie pojechać do...". Ale trzech chińskich rzeczy chciałam doświadczyć: poznać chińską kuchnię, zobaczyć Wielki mur i przełomy Jangcy. Udało się Oczko

Na północny zachód od Pekinu znajduje się najbardziej oblegany turystycznie odcinek fortyfikacji - Badaling, z grobowcami cesarzy. Starannie go omijaliśmy (w przeciwieństwie do milionów turystów) i zamiast tego wybieraliśmy położone na północny wschód Mutianyu. Kawałek równie malowniczy, a spokojniejszy... mamy nawet zdjęcia, na których na murze nie widać żywej osoby... i nie były robione o świcie, lub przy zamkniętym dla zwiedzających murze. No, dobrze, tu troszkę przesadziłam, ale naprawdę, jak na Chiny ilość zwiedzających jest minimalna...

Na Mutianyu najlepiej dostać się taksówką. Za względnie - dla europejczyka - niewygórowaną kwotę 150 zł można sobie zapewnić taksówkarza, który z nami z Pekinu pojedzie, poczeka na parkingu aż wrócimy, i odwiezie pod dom (postaram się Wam później opowiedzieć co nie co o poruszaniu się po Chinach). Na sam mur można się dostać: wjeżdżając kolejką linową, wyciągiem krzesełkowym, lub wspinając się. Ale ważniejsze, że można z niego zjechać... na sankach. No, toboganie... polecam Uśmiech

Widziałam mur w deszczu i słońcu i polecam w każdą pogodę (co prawda podczas deszczu saneczki są nieczynne...).

Deszczowy koniec września - na okolicznych wzgórzach kłębią się chmury i mgły...
[Obrazek: PICT6082.JPG]

[Obrazek: PICT6138.JPG]

[Obrazek: PICT6163.JPG]

W maju na okolicznych wzgórzach kwitną robinie (akacje) i jest przepięknie... (w Pekinie wtedy lało - na Murze świeciło słońce)...

[Obrazek: PICT9063.JPG]

[Obrazek: PICT9011.JPG]

[Obrazek: PICT9017.JPG]

Taak, lubię Wielki mur. I gdy znów będę w Chinach, pojadę tam 4 raz. A nawet 5,6 i ....

Bloguję: Piniowe orzeszki
06-08-2013 12:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
xmichail
Unregistered

RE: Chińskie mury
Mam nadzieję, że wkrótce będę mógł zobaczyć mur chiński. Planujemy we Wrześniu wybrać się do Chin. Oj już nie mogę się doczekać.
06-06-2014 10:42
Odpowiedz cytując ten post
sympatyczna.for Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Ale pięknie Uśmiech Chciałabym tak kiedyś pojechać - mam nadzieję że się uda Uśmiech

Tylko interesujące blogi z przepisami
25-07-2014 12:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
happysoul Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Taka wycieczka to musi być wielkie przeżycie Oczko

Ciekawe blogi
28-07-2014 11:28
maria.deko Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 16
Musiałobyć świetnie, może sama się tam kiedyś wybiore, mam nadzieję że niedługo Duży uśmiech

Najlepszy blog?
07-08-2014 10:14
zaskakujka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Łał, tylko pozazdrościć.

Wybierając się na przełomie lipca/sierpnia do Chin, jakiej pogody można się spodziewać?
13-03-2015 16:58
mirek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Przejść się na po murze chińskim to było by coś wspaniałego Oczko

Busem na Gibraltar
03-03-2016 01:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości